Inn i det Indre
![]() |
Fred.9.
Det ble litt fuktig |
Geografien ble litt roligere sør-øst i landet,men aldrig flat og kjedelig,,veiene,de små,var strålende hele tia..Trafikken kunne gå noe sakte av og til,da det ikke var så mange plasser å kjøre forbi..
Planene var å besøke ei av de mange grottene i Slovenia..Den største,og mest kjente,var plan B...Postojnska,den ligger ltt sør for Ljubljana.Der kjøre de tog inn i hula,!!,med masse turister...Litt mere øst ligger Krizna Jama,,der må man ringe å bestille tur..Tilslutt var det noen som svarte på telefonen.Jepp,,kl.1600..De tar bare fire personer i slengen,og som oftest bare en tur pr.dag.
Det var et tysk par fra Munchen,han ivrig hule-entusiast,hadde vert i mange huler,hun syntes det var greit med huler...De to som kom på motorsykkel var svært så grønne ,,når det gjaldt huler..Det var litt spasering,,men mest satt vi i gummibåt,i de forskjellige innsjøene.Mange kilometer innover..
![]() |
Farger og skulpturer av en annen verden |
![]() |
Nesten fire timer var vi inne.. |
![]() |
Det var en opplevelse,helt uten sidestykke.. |
Disse turene blir organisert av noen entusiaster,en "huleklubb" i området. Nu var vi svert så heldige,med våre reisepartnere, i hula,de hadde overnatting,,i ei hytte som hule-entusiaster pleide å bo i hernede. Flaks,,,neppe. |
-------------------------